Miben segít az Ön 1%-a?

Magyarországon számtalan civil szervezet munkálkodik azon, hogy a társadalom minél kiegyensúlyozottabban működhessen. Sokszor állami feladatokat vállalnak magukra.
Odafigyelésünk csupán néhány percbe kerül, személyes felelősségvállalásunk a kulcs. Ajánlja fel 1%-át, és környezete figyelmét is hívja fel ennek fontosságára, különösen most, amikor számos civil szervezet feladatellátását nehezíti meg a járványhelyzet. Hatással vagyunk jövőjükre!

• Ne becsülje le saját segítsége mértékét!

Sokan gondolják, ugyan mit is lehet kezdeni pár ezer forinttal? Mi valljuk: sok kicsi sokra megy. Az adó 1%  felajánlások számunkra évről évre felbecsülhetetlen értékűek, most mégis megpróbáljuk érzékeltetni, mennyit jelentenek alapítványunk tevékenysége és a velünk kapcsolatba lépő családok szempontjából. Néhány összeg a gondoskodás nyelvén:

• 500 Ft felajánlással – hozzájárul egy beteg étkezéséhez az alapítvány által fenntartott Budapest Hospice Házban
  • 1000 Ft felajánlással – 20 perc szakápolási időt biztosít egy-egy betegünk számára
  • 3000 Ft felajánlással – egy felnőtt beteg otthonápolási vizitjének díját adományozza

A tavalyi adó 1% felajánlások nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy az 2020-ban mintegy 520 családnak nyújtottunk segítséget az élet talán legnehezebb időszakában. Orvosaink, ápolóink, gyógytornászaink, pszichológusaink és önkénteseink megközelítőleg 5000 alkalommal biztosítottak betegeinknek szeretetteljes, szakszerű otthoni ápolást és lelki támogatást. A Budapest Hospice Házban pedig munkatársaink intézményi ellátás keretei között dolgoztak az emberi méltóság és a lehető legjobb életminőség megőrzéséért az év minden napján.

A járványhelyzet minket is számos kihívás elé állított, többletkiadással és jelentős többletmunkával járt, számos nehézséggel, megoldandó feladattal szembesített bennünket, miközben sokszor úgy éreztük, talán nagyobb szükség van ránk, mint eddig bármikor. Megtiszteltetés volt betegeinket és családtagjaikat kísérni mindezek mellett és mindezek ellenére is.  Minden felajánlott adóforintot a betegellátás zavartalan működtetésére használunk fel, s mindent elkövetünk, hogy a megváltozott körülmények közt is helyt álljunk.

Ha szeretné tudni, hogy adója 1%-át mire fordítják, adja meg a nyilatkozaton adatait, hogy közvetlenül tájékoztathassák az eredményekről.
  • Határidők, tudnivalók:

2017 óta a NAV minden adózó részére elkészíti a személyi jövedelemadó bevallásának tervezetét. A digitalizáció korát éljük, ez tehát szükséges és fontos előrelépés. Az erről szóló legfontosabb tudnivalókat ITT találja.
Ezzel egy időben ne feledkezzünk meg a társadalmi gondoskodásról, arról a részről, mely az online világban még mindig az emberit képviseli.
Május 20-ig bármikor leadhatja adója 1%-ról szóló rendelkezését a NAV ügyfélszolgálatain,  postai úton, munkáltatójánál, vagy elektronikusan a NAV eSZJA oldalán ügyfélkapuján keresztül.

• Tudatos adományozó:

Számunkra fontos, hogy Ön meggyőződjön róla, felajánlása célba ért és adóforintjait az alapítványunk tevékenységére fordítottuk. Tevékenységünk dokumentumai, szakmai és gazdasági beszámolóink IDE kattintva mindenki számára hozzáférhetők. Az esetlegesen felmerülő észrevételeit, visszajelzéseit IDE kattintva juttathatja el hozzánk.

Az 1% felajánlásra jogosult szervezetek listáját ITT találja. Minden esetben látogassa meg a kiválasztott szervezet honlapját! A hitelesség, átláthatóság megítélésben segítségére lehet, ha a felületen megtalálja annak éves jelentését, pénzügyi beszámolóját, illetve az előző év 1%-nak felhasználásáról szóló jelentést.
Erősítse meg választását, keresse fel a kedvezményezett közösségi oldalait, kövesse nyomon aktualitásait, munkáját.

Köszönjük, ha Ön is hozzájárul ahhoz, hogy minél több családnak tehessük könnyebbé, méltóbbá és szebbé az életet lezáró időszakot és segít abban, hogy orvosaink és ápolóink ebben a bizonytalan helyzetben is pótolhatatlan segítségüket nyújtsák azoknak, akiknek a legnagyobb szükségük van rá.

1% 2021 – ÖNÖN IS MÚLIK!
www.egyszazalek.hospicehaz.hu

A kép a Magyar Hospice Alapítvány tulajdonát képezi, felhasználása nem engedélyezett.