Újra a legkisebbektől jött a legnagyobb szeretet!

„Az elefántok, ezek a hatalmas állatok soha nem hagyják el egymást, életük végéig együtt maradnak. Ha egy kiselefánt gödörbe esik, a többiek segítenek kijutnia belőle, az öreg elefántokat pedig mindig bevárja a csorda, hiába mozognak lassabban, segítenek nekik élelmet találni. Érdemes példát venni az elefántokról, mert jó olyan csapatba tartozni, ahol az egymásról való gondoskodás teljesen természetes. Arról nem is beszélve, hogy az elefántoknak nemcsak szó szerint, hanem átvitt értelemben is óriási a szívük: tele van jósággal.”

Egyik legkedvesebb és legkedveltebb szemléletformáló programunkat, a Nárcisz Futást idén négy kerületben tartottuk meg a tavazs folyamán, folytatva a pandémia után tavaly újraindult régi hagyományunkat.

Elsőként 2023. április 19-én szikrázó tavaszi napsütésben vágtunk neki az V. Ferencvárosi Nárcisz Futásnak. Az ősszel közösen elültetett, még éppen virágzó nárciszok mellett tették meg kerületi Nárcisz Iskolák és Óvodák növendékei a jelképes, 400 méteres futókört a gyógyíthatatlan betegek iránti együttérzésük jeléül. Köszönjük vállalásukat és lelkes részvételüket, illetve az önkormányzat szervezési segítségét, a programról készült videós összefoglalót pedig szeretettel ajánljuk.

A nyúldbombi futást a gesztenyéskerti követte: 2023. május 4-én a Hegyvidéki Önkormányzat és a Hegyvidéki Szabadidősport Nonprofit Kft. támogatásával megtartottuk a VI. Hegyvidéki Nárcisz Futást. Mintegy ötszáz kisgyermek állt rajthoz, hogy válallásukkal aktívan is kifejezzék együttérzésüket és erőt adjanak betegeinknek. Ráadásul a jelképes nevezési díjakkal közel 60 órányi értékes ápolást ajándékoztak számukra. Az eseményen Berg Judit író köszöntette a gyerekeket az elefántok szokásairól mesélve, hiszen gyerekprogramjaink egyik legfontosabb üzenete a betegekről, az idősekről, az elesettekről való gondoskodás szükségessége.

A 12. kerületi eseményről az önkormányzat honlapján is olvasható beszámoló.

Újbuda, azaz a főváros 11. kerülete tavaly csatlakozott edukációs-érzékenyítő programunkhoz: 2023. május 10-én, az idei Újbudai Nárcisz Futáson a Rogers Iskola és Óvoda diákjai közel 15 órányi ápolást lehetővé tevő összeget gyűjtöttek a nevezési díjakkal beteg társaik és családjaik számára. Példamutató lelkes támogatásukat, a diákok lelkiismeretes felkészítését  külön köszönjük az intézmény pedagógusainak!

Tavaszunk utolsó Nárcisz Futását 2023. május 31-én tartottuk hazai pályán, az óbudai Holdudvar Parkban. A III. kerületi óvodás és iskolás gyerekek Steinmetz Barnabás kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó vezette bemelegítés után tették meg a futókört, hogy kifejezzék együttérzésüket a súlyos és gyógyíthatatlan daganatos betegek felé. A gyerekekeket és pedagógusaikat Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere, Dr. Bősz Anett főpolgármester-helyettes és dr. Muszbek Katalin alapítványunk vezetője köszöntötte, mindannyian az élet értékességét és egymás támogatásának fontosságát hangsúlyozva. Köszönjük mindenkinek, aki eljött, futott, adományozott és kiáll a hospice értékei mellett!

A programról Óbuda-Békásmegyer oldalán is olvasható beszámoló.

Minden gyermeknek, pedagógusnak, szülőnek, az önkormányzatoknak és minden meghívott vendégnek, közreműködőnek hálásan köszönjük részvételét és elkötelezett segítségét!