Szavazzon az „Év Fővárosi Civil Szervezetére”

Alapítványunk bekerült a 10 legjobb pályázó közé a Fővárosi Önkormányzat által meghirdetett az „Év Fővárosi Civil Szervezete” pályázaton.

A 10 pályázót a Budapesti Civil Adatbázisban regisztrált, és adott évben nem pályázó szervezetek rangsorolása alapján választott ki a Fővárosi Önkormányzat. A díjra leginkább érdemes szervezetet azonban a budapesti lakosság szavazhatja meg: 2023. december 1. 12:00 órától egészen 2024. január 15-ig minden 14 évesnél idősebb budapesti lakcímmel vagy munkahellyel rendelkező, vagy budapesti oktatási intézményben tanuló személy leadhatja online szavazatát a számára szimpatikus szervezet javára.

A díj olyan szervezet elismeréséért jött létre, amely nap mint nap a fővárosért és az ott élőkért dolgozik, tevékenységével hozzájárulva ahhoz, hogy Budapest egy élhetőbb, fenntarthatóbb, igazságosabb, színesebb és közösségibb város legyen.

Alapítványunk 1991 óta – több mint 32 éve – végzi a már nem gyógyítható, elsősorban daganatos betegek térítésmentes életvégi ellátását. Ha Ön is fontosnak tartja a méltóságát megőrző, magas színvonalú, személyre szabott életvégi ápolást és értékeli munkatársaink, önkéntes segítőink ezért végzett fáradhatatlan munkáját, kérjük, ezzel az egyszerű szavazással fejezze ki elismerését. Nagyra értékeljük segítségét!

Szavazok

Néhány eredményünk 2023-ból (november 30-ig):

• 303 felnőtt (134 férfi és 169 nő) terminális állapotú beteget láttunk el az otthonában, átlagosan 23,6 napos ellátási idővel, családjuk bevonásával, a szakszerű egészségügyi követelményeknek megfelelően, összesen 4741 ápolási napon.
  • „Fogd a kezem!” gyermekhospice otthonápolási programunk keretében 5 gyermeket láttunk el, közülök 2 kis betegünk került 2023-ban az ellátásunkba.
  • 2023-ben 166 beteget gondoztunk fekvőbeteg részlegünkön, közülük 7 fő visszatérő betegünk volt. Az ágykihasználtság 90,7%-os volt.
  • Tavaszi gyermekeknek szóló szemléletformáló programjainkon, a Nárcisz Futásokon közel 1000 gyerek vett részt pedagógusaival Budapest 4 kerületében.
  • Nincs rá szó podcastsorozatunkat közel százezren hallgatták meg. A 24.hu-val közösen indított podcastban orvosok, ápolók, közismert személyek és civilek beszélgetnek nyíltan, tabuk nélkül az élet végéről, az odavezető útról, az elmúlásról.

Köszönjük, ha elismerésre méltónak találja alapítványunk munkáját, és Ön is szán egy percet szavazatának leadására. Kérjük, ha teheti, buzdítsa szavazásra családtagjait, barátait is!

Szavazok