Viselj Te is Nárciszt!

Miért visel nárciszt Dobó Kata, Ábel Anita és Mautner Zsófi is?
– Ahány nárcisz, annyi történet

Nekem a mindent jelentette, hogy az utolsó percig foghattam a nagymamám kezét.” Dobó Kata színművésznő lassan 20 éve segíti Alapítványunk munkáját, amellyel nagymamája betegsége alatt került kapcsolatba.

Viselj nárciszt! kampányunkkal évről évre arra buzdítjuk az embereket, hogy tűzzék ki kabátjukra a dekoratív kis virágot. Minden nárcisz kitűző megvásárlója (1000 Ft) 20 értékes ápolási percet ajándékoz egy hospice-betegnek.

De miért a nárcisz?

A tavasz egyik első hírnőke sokoldalúbb virág, mint hinné: több mint tízezer fajtája létezik az aranysárgától a pinkig, a szolidtól az illatosig. Kínában a holdújév alkalmából ajándékozzák egymásnak, mert úgy tartják, szerencsét hoz, Franciaországban pedig a remény szimbóluma.

Mindemellett a nárcisz már évtizedek óta a rák elleni küzdelem és a hospice mozgalom nemzetközi jelképe is. Minden tavasszal sok-sok ember tűzi ki ezt az apró virágot Angliában, Lengyelországban és Magyarországon is, mert fontosnak tartják, hogy támogassák a már nem gyógyítható daganatos betegek szeretetteljes és szakszerű ápolását, mert így emlékeznek egy elhunyt szerettükre, vagy így tisztelegnek az emberi élet méltósága és értékessége előtt, mint a népszerű színésznő, műsorvezető Ábel Anita is.

Személyes érintettségem miatt tapasztaltam, hogy a Magyar Hospice Alapítvány milyen fontos munkát végez és milyen nagy segítségére vannak a betegeknek és családjaiknak. Ezért viselem a nárciszt, ezzel hangsúlyozva az emberi méltóság megőrzésének fontosságát.” – Ábel Anita, színművésznő, műsorvezető.

Ha velük és Mautner Zsófi gasztrobloggerrel, az énekes-műsorvezető Majkával vagy Lackfi János költővel együtt Ön is csatlakozna a remény virágát viselők csapatához, keresse fel a http://viseljnarciszt.hospicehaz.hu/ weboldalt, ahol megrendelheti saját nárciszát, illetve megtalálhatja azokat a Nárcisz Pontokat is, ahol személyesen juthat hozzá a kitűzőkhöz.