Végstádium: filmvetítés és kerekasztal-beszélgetés

Örömmel hívunk meg benneteket Gaal Ilona, alapítványunk kommunikációs munkatársának és Wizner Balázs dokumentumfilm-rendezőnek a Budapest Hospice Házban forgatott filmjének bemutatójára és a vetítést követő kerekasztal-beszélgetésre!

A Végstádium című dokumentumfilm online már debütált 2020-ban a Verzió Filmfesztiválon, és ott elnyerte a közönségdíjat. Most 2023. május 19-én szeretettel várunk mindenkit a Petőfi Irodalmi Múzeumba, aki szeretné megismerni Herczeg Tamás, a 64 éves gyógyíthatatlan daganatos betegünk történetét: hogyan lehet tabuk nélkül, elfogadóan szembenézni a közelgő halállal? Hogyan készíti fel családját arra az időre, amikor ő már nem lesz velük? Lehet-e önfeledten kacagni a halálos ágy mellett? Haragudhatunk-e a haldoklóra? Az elmúlással kapcsolatos legszemélyesebb kérdések feltevésében, megválaszolásában segíti a nézőket a Herczeg család.

Időpont: 2023. május 19. péntek, 18:00 óra

Helyszín: Petőfi Irodalmi Múzeum (1053 Budapest, Károlyi u. 16.)

Közreműködők: Gaal Ilona és Wizner Balázs, a film rendezői, Herczeg Tamás családtagjai, valamint dr. Muszbek Katalin, a Magyar Hospice Alapítvány orvos igazgatója.

A beszélgetés moderátora: Barabás Éva műsorvezető.

Jegyek elővételben a Jegymester oldalán (ide kattintva), a rendezvény előtt pedig a helyszínen kaphatók 500 Ft-os áron.

Részletek a PIM honlapján és a Facebook eseményben!