Sok száz nárciszt ültettünk el idén ősszel is

A sárga nárcisz a remény szimbólumaként az öröm, az életigenlés jelképe, nemzetközi szinten a rák elleni harc megtestesítője. Azért ültetjük el minden ősszel a nárciszhagymákat, hogy majd virágzásukkal kifejezzék és hirdessék: a leghosszabb tél után is jön az enyhet hozó tavasz. Létezik tehát segítség akkor is, amikor a legtöbben azt gondolják, már nincs mit tenni.

Idei első ültetésünket 2022. október 18-án tartottuk meg: betegeinkkel együtt ültettük el a Hospice Ház kertjébe a Filemon’s Flower VirágWebshop által felajánlott hagymákat.

Másnap, október 19-én a hegyvidéki Királyhágó téren gyűltünk össze, hogy a kerület óvodás és iskolás gyermekeivel elültessük a hospice virágát és felhívjuk a lakosság figyelmét a súlyos betegek és végstádiumban lévők támogatásának fontosságára.

Jövő tavasszal megnézhetjük majd, ahogy előbújnak ezek a kis növénykék. Virágot bontanak és itt fognak virítani szebbé téve a Királyhágó teret. Aztán lassan elhervadnak, átadják a helyüket másnak. Ez maga az élet körforgása, amin mi emberek is keresztülmegyünk. Megszületünk, felnövünk és öreg korunkban egyszer itt hagyjuk a földi létet. Mert a születés és az elmúlás ugyanúgy része annak a csodának, amit úgy hívunk élet” – mondta beszédében Fonti Krisztina alpolgármester. Köszönjük a Hegyvidéki Önkormányzatnak, hogy már 11 éve térhetünk vissza hozzájuk és köszönjük a gyermekeket felkészítő pedagógusok munkáját.

Október 27-én a ferencvárosi óvodásokkal, iskolásokkal és nyugdíjasokkal ültettünk el több mint 400 nárciszhagymát Nyúldombon, a József Attila lakótelepen, hogy tavasszal sárgában pompázva hirdesse: minden perc értékes. Köszönjük Ferencváros Önkormányzatának is, hogy sok éve partnereink a program megszervezésében, és a pedagógusoknak, akik szeretettel és türelemmel mutatják meg a gyermekeknek, mit jelent az igazi törődés. Tekintse meg a a kerületi 9Tv ültetésről készült videóriportját!

November 22-én érkezett utolsó állomásához idei nárcisz ültetésünk: az alapítványunknak is otthont adó Óbuda-Békásmegyeren bújtattuk el a nárcisz virághagymákat a kerületi gyerekekkel és pedagógusaikkal. Ahogy Dr. Kiss László polgármester köszöntőjében kiemelte, nagyon fontos, hogy kora gyermekkorban megtapasztaljuk a törődés, a másokra való odafigyelés érzését. S bár az idő itt már igazán őszi arcát mutatta, köszönjük a lelkes gyerekcsapatnak és nevelőiknek, hogy velünk voltak a Holdudvar Parkban!