PIM blog a Polcz Alaine 100 kiállításról

2023. február 16-án nyílt meg a Világjáték – Polcz Alaine 100 című kiállítás a Petőfi Irodalmi Múzeumban (1053 Budapest, Károlyi u. 16.), mely egészen 2023. október 31-ig látogatható. A tárlat az általa kidolgozott világjáték-teszt kérdései mentén a tárgyi hagyatékból és az írónő szövegből építi fel alapítónk, Polcz Alaine világát.

Tavasszal, március 29-én rendhagyó tárlatvezetést is tartottak a kiállításhoz: Kodolányi Judit muzeológus ismertette Alaine életútját, irodalmi érdemeit és hatását, majd Kanjo Nada, alapítványunk pszichológusa mesélt a súlyos betegséggel élő gyermekekkel és felnőttekkel végzett pszichológusi munkájáról, a méltóságot örző életvégi ellátás kialakításáért vívott harcáról és eredményeiről, valamint arról az örökségéről, amit a mai napig követünk a hospice gondoskodásban.

Erről a tárlatvezetésról szól a Múzeum blogjának legfrisebb bejegyzése, mely IDE kattintva olvasható el. A részletes összefoglaló mindenképp meghozza a kedvet a kiállítás megtekintéséhez, Alaine munkásságának mélyebb megismeréséhez, de azoknak is tartogat értékes gondolatokat, akik olvasták már műveit, ismerik szakmai eredményeit vagy látták a tárlatot.

„Igazából az emberi kapcsolataiban élt, az odafordulásban és segítésben.”

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett a programon és szeretettel ajánljuk a kiállítást!

(Fotók: PIM.)