Nemzetközi gyermek hospice-palliatív szimpóziumon jártunk

A Magyarországon még gyerekcipőben járó gyermekhospice ellátás számára nagy jelentőségű eseményt rendeztek meg 2019. szeptember 11-én Törökbálinton. A Nemzetközi gyermek hospice-palliatív szimpóziumot a Tábitha ház hívta életre, és természetesen a „Fogd a kezem” gyermek hospice otthonápolási csapatunk tagjai is részt vettek rajta.

A konferencián megismerhettük a skót gyermekhospice ellátás rendszerét a Children’s Hospices Across Scotland szervezetének munkatársai által, és a hazai gyermekonkológiai és palliatív szakemberekkel is egyeztethettünk a szakmai kérdésekben és célokban. Köszönjük a nagyszerű programot a Tábithásoknak, a sok-sok inspirációt és az együttgondolkodás lehetőségét! Ahogy Laura Heggan, a CHAS ápolója mondta: „ugyanolyan fontos lehetővé tenni egy élet szép befejezését, mint megmenteni egy életet”. A hospice szervezetekben ezért dolgozunk.

(Fotó: Tábitha ház.)