„Most múlik” könyvbemutató a Margó Fesztiválon!

Alapítványunk 30 éves jubileumára készült irodalmi antológiánk, a Most múlik című könyv 2021. október 1-től kapható a könyvesboltokban! A kötetben a hazai kortárs irdolalom 30 legkiemelkedőbb szerzőjétől olvashatunk 30 történetet az élet méltóságának témáját körbejárva.

Csodálatos megtiszteltetés, hogy a könyv első nagyközönség előtti bemutatóját a Margó Irodalmi Fesztivál és Könyvvásáron tarthatjuk 2021. október 16-án (szombaton) 14:30-kor a Várkert Bazárban. A beszélgetésen Dr. Muszbek Katalin, alapítványunk igazgatónője, Hevesi Judit a kötet szerkesztője, valamint Karafiáth Orsolya, Nádasdy Ádám és Nyáry Luca vesznek részt. Az eseményről további részletek IDE kattintva olvashatók. Nagy szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

Ezeknek a szépirodalmi szövegeknek olvasása méltó ünneplési lehetőség is egyúttal – 2021-ben október 9-én ünnepeljük a Hospice és Palliatív Ellátás Világnapját. A világnap üzenete, mottója ebben az évben: „Senki nem maradhat egyedül! Tegyük mindenki számára elérhetővé a palliatív ellátást!” Hiszen a hospice egyik alapelve, hogy a méltó életvég mindenkit megillet. Nemtől, életkortól, világnézettől, életkörülményektől függetlenül.