Meghívó: Nárcisz Pad avatása Óbudán

Szeretettel hívunk és várunk minden kedves érdeklődőt alapítványunk első Nárcisz Padjának átadó ünnepségére, melyet 2023. október 5-én (csütörtök) 10:00 órakor a Holdudvar Park (1032 Budapest, Ágoston u. 4.) játszótéren tartunk.

Szervezetünk a kezdetektől fontosnak tartja, hogy a halál és a betegségek tabujának oldásához hozzájáruljon. Tudjuk, hogy ez az időszak sokak számára súlyos teher: akár már elvesztettek valakit, vagy most vár rájuk a gyász nehéz folyamata. Gyakran tapasztaljuk, hogy megfelelő szavak, beszélgetések híján, a társadalmunkban mélyen gyökerező és a halált övező kimondott vagy kimondatlan tiltások közepette mennyire magára maradhat az ember kétségeivel, érzéseivel, veszteségeivel.

A Holdudvar Park második alkalommal ad otthont az Óbudai Nárcisz Ültetésnek, alapítványunk Hospice Világnaphoz kapcsolódó szemléletformáló programjának. A nárcisz a hospice ellátás nemzetközi szimbólumaként a remény és az együttérzés jelképe. Az esemény során a kerületi óvodásokkal, iskolákkal és civilekkel együtt azért ültetjük el a virághagymákat, hogy tavaszi virágzásukkal felhívják a figyelmet a hospice-palliatív ápolásra és a gyógyíthatatlan daganatos betegekkel való együttérzésre.

Az idei ültetést egészíti ki a Gál Mário által tervezett és készített Nárcisz Pad avatása, amely a JÓbuda Közösségi Alapítvány 2023 nyarán elnyert pályázati támogatásával valósul meg. A pad egész évben vár mindenkit egy jó beszélgetésre, csendes szemlélődésre vagy percnyi pihenőre a hétköznapok rohanása közepette, miközben a rajta olvasható alapítványi jelmondatunkkal – Nem vagy egyedül. –  arra emlékezteti használóit, hogy van hová fordulni a bajban.

A 2023-as Hospice Világnap mottója: „Támogató közösség a hospice-palliatív ellátásért„. Hisszük, hogy sokat tehetünk egymásért, ha nyitottan és empátiával fordulunk a másik felé és jelenlétünket, időnket nyújtjuk számára. Büszkeséggel és örömmel tölt el bennünket, hogy a Budapest Hospice Háznak több mint 20 éve otthont adó harmadik kerületben a Nárcisz Pad mostantól a közösségünkben rejlő erőt hirdeti, hiszen a társadalom támogatása nélkül nem létezne hospice ápolás és nem végezhetnénk munkánkat nap mint nap.

Tartson velünk Ön is a Nárcisz Ültetéssel egybekötött Nárcisz Pad avatási ünnepségre október 5-én 10:00 órakor a Holdudvar Parkban! A program Facebook eseménye IDE kattintva érhető el.