„Kihozni ebből a helyzetből a legtöbbet” – interjú

„A halál pillanata csak egy töredéke annak az időnek, amit a betegek nálunk, velünk töltenek.”

A nlc.hu interjút készített Kanjo Nadával, alapítványunk munkatársával, aki pszichológusként részt vesz az otthonápolásban, a fekvőbeteg-ellátásban, és pszichoonkológiai ambulanciánkon is dogozik. Az interjúban az élet és a halál méltóságáról, az elmúláshoz való viszonyunkról, a hospice által nyújtott segítségről és életszemléletről is beszélgetnek, szeretettel ajánljuk!

Az egyik leggyakoribb probléma, hogy a betegek későn kerülnek ellátásba. Pedig minél korábban kezdünk együtt dolgozni a betegekkel és a családtagokkal, minél hamarabb be van állítva a tüneti, palliatív kezelés, minél kényelmesebben, jobb életminőségben tud élni a beteg, annál többet, hatékonyabban tudunk segíteni. Ezért is annyira tragikus számunkra, amikor valaki csak 24 órára kerül a Hospice Házba vagy otthonápolásba. Az utolsó két-három hétben is tud adni a családoknak hospice-ellátás, de ennél sokkal többet is tehetnénk, ha néhány hónappal korábban találkoznánk velük.

ELOLVASOM AZ INTERJÚT

Fotó: Juhász János/Alter Ego