Jótékony kör a Balaton körül

Munkájuk megtisztelése, hogy Gyarmati Andrea olimpiai ezüstérmes úszónő is velük volt, sokuk példaképe ő a kitartásban és a küzdésben. Támogatása sokat jelentett csapatainknak a 220 km-es erőpróba előtt. Gajdos Tamás, televíziós műsorvezető, és Holló Márta műsorvezető társa is alapítványunk sárga póljában vágott neki a rajtnak, és vitték hírét a Nárcisz futókörnek.

Idei céljuk egy betegszoba éves fenntartásának biztosítása, és hiszünk abban, hogy közös összefogással teljesíthető ez a 3,5 millió forintos célkitűzés. Az Ultrabalaton barátságokat szorosabbra kovácsol, ismeretleneket együttműködésre ösztönöz – ezért is bíznak jótékony futóink abban, hogy a daganatos betegek ápolását végző alapítványnak ezt az összeget december végére összegyűjtik.

Herskovits Eszter, jótékony futónk, a 168 óra újságírójának BESZÁMOLÓJA ITT OLVASHATÓ.
„Délután van, még mindig nagyon meleg, most már dacból is annak érzem. Innentől kísérő leszek. Nem is akármilyen csapaté. Sárga pólós, két lábon futó reklámfelület vagyunk, így gyűjtjük a jótékony kilométereket. A hatvan sportoló összesen ezerháromszázat. A végstádiumú rákbetegek utolsó napjaiért futunk. Ápolási időre, új szobára gyűjtünk egy olyan alapítványnak, amely szinte folyamatosan a szakadék szélén egyensúlyoz, mégis elszántan küzd a fennmaradásért. „Fuss, hogy segíthess” – hirdeti a karszalagunk, amit még a rajt előtt kaptunk.”

(Fotó: Wesniczky Zsófia. A kép a Magyar Hospice Alapítvány tulajdonát képezi, felhasználása nem engedélyezett.)