„Igazán fontos, hogy itt vagyok” – kiállítás

2023. szeptember 15. és 2024. január 14. között tekinthető meg a Ludwig Múzeumban a Vigyázat, törékeny című kiállítás, mely a gondoskodás sokrétű fogalmát járja körbe, miközben elgondolkodtat és kérdeseket vet fel, és elsősorban a kollektív felelősségvállalás szükségességét sürgeti.

A Múzeum központi kiállításának egyedülálló külső helyszíneként Kaszás Tamás munkái maradandó és használható műalkotásokként alapítványunk kertjébe kerültek, míg Loránt Anikó rajzai irodai részlegünk folyosóján találták meg helyüket. Loránt Anikó és Kaszás Tamás, az élet-és alkotótársak Ex-Artists’ Collective néven közösen hoztak létre műalkotásokat egészen Loránt Anikó 2020-as haláláig.

A tárlat megnyitóját 2023. október 10-én tartottuk. A kiállítást Szabó T. Anna költő nyitotta meg, aki két verset is írt kifejezetten erre az alkalomra.

A kiállítás a továbbiakban megtekinthető 2023. október 18. – 2024. január 10. között minden szerdán 16:00 – 18:00 óra között. A tárlat látogatásához előzetes bejelentkezés szükséges. Regisztrálni a kiválasztott szerdai dátum megjelölésével a regisztracio@hospicehaz.hu e-mail címen lehet (legkésőbb a megelőző kedd 12:00 óráig).

A kiállítás a karácsonyi időszakban 2023. 12. 18. – 2024. 01. 02. között zárva tart.

Érkezés a Zápor utcai bejárat felől, pontos cím: 1032 Budapest, Kenyeres u. 18-22.

(Fotó: Ludwig Múzeum)

„A gondoskodás mindannyiunk közös tapasztalata, mely a születés pillanatától a halálig meghatározza életünket. Értelmezhető önmagunkra vonatkoztatva (öngondoskodás), a személyközi kapcsolatok szintjén (gyerekekről, betegekről, idősekről való gondoskodás), de kiterjeszthető a természeti létezőkre, tágabb értelemben pedig magára a Földhöz való óvó viszonyulásra is. A gondoskodás sokrétű fogalma erőteljes gazdasági-politikai vetülettel is rendelkezik, a gondoskodási válság, a gondozási migráció, a globális gondoskodói láncok és azok hatása korunk egyre sürgetőbb kérdései közé tartoznak.”

A kiállításhoz készült kísérőfüzet IDE kattintva tekinthető meg.