Idén is ott voltak a Nárciszok az UB-n

Az Ultrabalaton (becenevén: az UB) Közép-Európa leghosszabb és egyben egyik legnépszerűbb futóversenye, amelyet egyéniben, váltóban, futva vagy biciklivel is teljesíthetnetek a résztvevők minden év májusában. Bár idén csak ősszel tarthatták meg, így is közel 30 futó képviselte alapítványunkat 2020. október 2-4. között a Balatonnál.

A Nárcisz Futókör tagjai sokezer összefutott kilométerrel az évek során már hatalmas segítséget nyújtottak betegeinknek, hiszen sokan többször is adománygyűjtő kampányt hirdettek saját ismerősi, baráti körükben ápolásuk támogatására. Október első hétvégéjén újból körbe vitték a hospice üzenetét: nem vagy egyedül.

Minden évben ezt a 24 órát várják leginkább alapítványunk jótékony futói, hiszen igazi közösségi élmény: közös erőfeszítés és közös eredmény. Szeretettel gratulálunk nekik, akik sárga pólóban vagy sárga nárciszt viselve kerülték meg a Balatont, és hálásak vagyunk mindenkinek, aki adományával támogatta a futók ügyét, betegeink ellátását. Hiszen most sem pusztán csak a célba érésért teljesítették a versenyt, hanem azért is, hogy felhívják a figyelmet a hospice ellátás fontosságára, és arra, hogy mindannyian adhatunk erőt a nálunk a gyengébbeknek.

Nekik és támogató ismerőseiknek köszönhetően 66 óra ápolási órát lehetővé tevő adomány „összefutásával” tekinthetünk vissza a XIV. UB-re.

Képek: NN Ultrabalaton, Magyar Hospice Alapítvány.