Idén is együtt ültettük a nárciszokat

Iskolai Nárcisz Programunk tavaszi és őszi programjai évek óta nagy örömet jelentenek a rajta résztvevőknek: óvodásoknak, kisiskolásoknak, középiskolásoknak, időseknek, pedagógusoknak és nekünk egyaránt.

Idén 2 kiemelt kerületünkben tartottuk meg hagyományos nárcisz ültetésünket, Ferencvárosban és Hegyvidéken is már a 8. alkalommal. A virágokról való gondoskodás egyrészt megmutatja a kicsiknek is a felelősségvállalás és odafigyelés jelentőségét, valamint az élet körforgásának természetességét is.

A  virághagymák mellett ugyanakkor a környezetbarát sárga lufiké volt a főszerep: a gyerekek  mindkét eseményen jókívánságaikat engedték felszállni az égbe, s azt kérték: az összes beteg gyógyuljon meg, és az emberek vigyázzanak egymásra. A vidám hangulatú programokon ezt tapasztalhatják meg a kicsik, hogy „mindig lehet valami jót tenni másokért, ami ráadásul nekünk is örömet okoz”.

Az ültetéseken készült felvételeket szeretettel ajánljuk figyelmükbe: a Ferencváros TV Hospice Világnapja alkalmából készült műsor IDE kattintva, a Hegyvidéki Ültetésen készült riport IDE kattintva érhető el.

Karol & Blase cut flowers manufaktúra évek óta gondoskodik iskolai programunk őszi eseményeiről, és ajándékozza nekünk azokat a nárcisz hagymákat, amiket a gyerekek közösen elültetnek. Köszönjük nekik!

(Fotó: Hegyvidék.hu)