„Hogy a hátralévő idő minél teljesebb legyen”

30 évvel ezelőtt Polcz Alaine-nel közösen kezdtek el tenni azért, hogy a gyógyíthatatlan rákbetegek számára az élet utolsó hónapjait könnyebbé tegyék, hogy a halál tabusítása feloldódjon itthon. A hospice ápolás kezdeteiről és mibenlétéről, alapítványunk jelenéről, az emberi élet lehető legteljesebb, méltó lezárásáról kérdezte nemrég az nlc.hu Dr. Muszbek Katalint, alapítványunk orvos igazgatóját.

„Vissza kell mennünk oda, hogy születünk, élünk, és meghalunk. Ez az élet természetes körforgása, nem lehet ebből kiszakítani senkit sem. Farkas Misi (a Budapest Bár zenekar tagja, a szerk.) az egyik hospice kisfilmben azt mondta: „Amikor megszülettem, nagyon sokan vettek körül és sokan fogadtak szeretettel, remélem, a halálomban is úgy lesz, hogy a szeretteim ott lesznek velem.” Ezzel nagyon egyetértek.”

ELOLVASOM AZ INTERJÚT

A kép a Magyar Hospice Alapítvány tulajdona, engedély nélküli felhasználása tilos.