Gyászcsoportunk novemberben indul!

A hospice ellátás holisztikus szemlélete szerint a gondoskodás nem csupán a betegre, hanem a hozzátartozók érzelmi támogatására kiterjed. Tudjuk, hogy a nehéz időszak nem ér véget szerettünk elvesztésével. Következik egy még nehezebb: a gyász időszaka. Alapítványunk azon fáradozik, hogy törődő gondoskodásunk ne fejeződjék be a beteg elvesztésével, és segítséget nyújtsunk a gyász fájdalmas időszakában is.

Ezt a célt szolgálja Alapítványunknál az évente indított önsegítő gyászcsoport. Az önsegítő csoport célja a gyászolók magányának csökkentése, lehetőség a gyász fájdalmának megosztására, a fájdalom enyhítése a gyászfolyamat egyes törvényszerűségeivel való megismerkedés révén, gyakorlati segítségnyújtás, felismerni a lehetőségeket a sorstársak tapasztalatainak tükrében, valamint új távlatok, új kapcsolatok lehetőségének felmutatása.

Az idén induló csoportot Gál Anita, gyásztanácsadó, és Csikós Gabriella gyászcsoportvezető, az Alapítvány önkéntesei vezetik. A csoport 2019. november 11-én (hétfőn) 17:00-kor indul, és a későbbiekben kétheti rendszerességgel, hétfő esténként, 2 órás időtartamban találkozik összesen 11 alkalommal.

Helyszín: Budapest Hospice Ház, 1032 Budapest, Kenyeres utca 18-22.

Szeretettel várjuk a jelentkezéseket:

  • Gál Anita: gl.anita@yahoo.com e-mail címen vagy +36 20 990 69 91-es telefonszámon hétköznap 17 és 19 óra között, vagy
  • Csikós Gabriella: salamon1999@gmail.com e-mail címen vagy +36 30 984 5000-es telefonszámon napközben 10 és 17 óra között.
  • Amennyiben nem éri el egyiküket sem, kérjük, a Magyar Hospice Alapítvány központi +36 1 250 55 13-as telefonszámán adja meg elérhetőségét, és felvesszük Önnel a kapcsolatot.

A csoport létszáma korlátozott, maximum 15 fő. A jelentkezés utolsó határideje november 9., mivel a csoport első két találkozója nyitott, a második alkalom során is van lehetőség a csatlakozásra.

Minden csoportnál felülmúlja reményeinket, hogy a résztvevők milyen sokat tudnak segíteni egymásnak. Az eddigi csoportfoglalkozásokon a gyakorlatok hatására a sorstársak érezhetően egyre nyitottabbakká váltak, egyre közelebb kerültek önmagukhoz és a bennük zajló folyamatok megértéséhez.

Hálás vagyok, hogy idejárhatok, mert itt szabadon fájhat.” (gyászcsoport résztvevő)

Mindig elismeréssel tekintek azokra, akik ilyen nehéz helyzetben azt tudják mondani, hogy vállalják ezt a nehéz utat és szembenéznek a gyászukkal, megnyílnak másoknak ismeretlenül is, a bizalmukba fogadják egymást és a vezetőket, és tesznek magukért.” (gyászcsoport vezető)

A kép a Magyar Hospice Alapítvány tulajdonát képezi, felhasználása nem engedélyezett.