Pszichológiai támogatás

A daganatos betegség nagy lelki megterhelés a beteg és a családja számára. Alapítványunk a betegek gyógyulását, rehabilitációját, a már nem gyógyítható betegek segítését és a gyászoló hozzátartozók támogatását együtt megvalósító, lépcsőzetes elven működő programot hozott létre. Pszichoonkológiai szolgálatunkon képzett munkatársaink és önkéntesek segítenek a szorongás oldásában, a lelki terhek enyhítésében. Az új típusú koronavírus megjelenése és terjedése miatt kialakult veszélyhelyzetben pedig szeretnénk az ezzel a betegséggel érintettek rendelkezésére is állni telefonos, online szolgálatunkkal.

Pszichológiai támogatás

Test és lélek minden ember, és a mi munkánk magában foglalja azt, hogy mindkettőre odafigyelünk, a testet és a lelket egyaránt ellátásban részesítjük.
Dr. Biró Eszterpszichológus

Alapítványunk pszichológusai szeretnének a daganatos betegek, az új típusú koronavírussal megfertőződöttek és hozzátartozóik rendelkezésére állni telefonos, online segélyszolgálatunkkal.

Ebben a különleges helyzetben természetes, ha több erőfeszítésre, vagy más módszerekre van szükségünk erőforrásaink mozgósításához.

Igyekszünk segítséget nyújtani
•    ahhoz, hogy könnyebben megbirkózzanak azokkal a kihívásokkal,
amelyek az egészségügyi biztonsági intézkedésekből, állapotukból,
élethelyzetükből adódnak,
•    a megváltozott körülményekhez való alkalmazkodáshoz,
•    egyensúlyi helyzetük fenntartásához/visszaállításához,
•    családi, baráti kapcsolataik ápolásához.

Munkatársaink pszichológiai támogatást nyújtanak az egész betegségfolyamatban, különösen a betegséggel való szembesülés időszakában a krízis feldolgozásában, a különleges élethelyzet átgondolásában, az érzelmi terhek elviselését lehetővé tevő belső erőforrások feltárásában. A gyógyító kezelések lezárulása után segítenek az ilyenkor fellépő tünetek, a szorongás, a depresszió, az alvászavar enyhítésében. A családtagok számára is nagyon fontos a várható veszteség kezelése, illetve a segítségnyújtás a gyász feldolgozásában.

Tudjuk, hogy a nehéz időszak nem ér véget szerettünk elvesztésével. Következik egy még nehezebb időszak: a gyász időszaka. Alapítványunk azon fáradozik, hogy törődő gondoskodásunk ne fejeződjék be a beteg elvesztésével, és segítséget nyújtsunk a gyász fájdalmas időszakában is.

Míg a pszicho-onkológiai szolgálat a pszichoterápia és tanácsadás egyéni módszereit alkalmazza, addig a normál gyászfolyamattal küzdő hozzátartozók számára minden ősszel tematikus, önsegítő gyászfeldolgozó csoportot indítunk. A csoport segíthet a veszteséggel járó magány és fájdalom megélésében, valamint enyhítésében, mivel lehetőséget ad az érzelmek, gondolatok kifejezésére és megosztására. A közösség támogatása és megtartó ereje képes biztonságot adni az élet legnehezebb időszakában és emlékeztet arra, hogy nem vagyunk egyedül.

Az idén elindult csoportot Gál Anita, gyásztanácsadó, és Csikós Gabriella gyászcsoportvezető, az alapítvány önkéntesei vezetik. A csoport 2019. november 11-én (hétfőn) 17:00-kor kezdődött, és kétheti rendszerességgel, hétfő esténként, 2 órás időtartamban találkozik összesen 11 alkalommal a Budapest Hospice Házban.

Történeteink

Ha élni akar, menjen a hospice-ba

Éva néni

További történeteink

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:

Időpontegyeztetés:
H – P: 9:00-15:00
Telefonszám: +36 70 384 58 99

DR. BÍRÓ Eszter, pszichológus
E-mail: eszter.biro@hospicehaz.hu

KANJO Nada, pszichológus
E-mail: nada.kanjo@hospicehaz.hu

Segítsen Ön is, hogy segíthessünk!

Orvosaink és ápolóink a koronavírus-járvány alatt sem dolgozhatnak otthonuk biztonságából, hiszen munkájuk nélkülözhetetlen a gyógyíthatatlan daganatos beteget ápoló családok életében.
Kérjük, adományával támogassa, hogy továbbra is minél több beteg részére nyújthassunk személyre szabott, sokoldalú gondoskodást! Köszönjük!

 

ADOMÁNYOZOK