Forbes nagyinterjú Dr. Muszbek Katalinnal

„Az, hogy a hospice a halállal kapcsolódik össze, meggátolja a segítség kérését, és a hozzátartozók sem tudják elfogadni, hogy közel a vég. Ez elfedi a hospice valódi értelmét, ami a halál előtti életet jelenti, az élet minőségének javítását, egy élhető élet megteremtését. Aminek a végén ott a halál, de nem mindegy, hogy addig hogy telik az idő. […] Kiemelt pillanata az életnek a halál előtti időszak, és nem becsüljük meg kellően. Nem teszünk meg mindent, ami elérhető és lehetséges.”

A Forbes Magyarország nagyinterjút készített Dr. Muszbek Katalinnal, alapítványunk alapító orvos igazgatójával, amelyben szó esik munkánk részleteiről, a kezdetekről, a társadalom halálhoz és betegséghez való viszonyáról, az önkéntességről és mindarról, amit betegeinktől kapunk és kaptunk az elmúlt 30 év során.

ELOLVASOM AZ INTERJÚT

Fotó: Sebestyén László/Forbes.