Betegszobát avatott az ügyvédekből álló Kollégák Facebook csoport

2022. december 21-én, alapítványunk karácsonyi ünnepségének keretében betegszobát avattunk a Budapest Hospice Házban a „Kollégák” az ügyvédekből álló Facebook csoport tagjai tiszteletére.

A több ezer tagot számláló ügyvédeket összefogó szakmai csoport minden adventben karácsonyi adománygyűjtést tart, amely során szavazással választják ki azokat a szervezeteket, amelyek tevékenységéhez szeretnének támogatásukkal hozzájárulni. Rendkívüli elismerése és támogatása munkánknak, hogy Alapítványunk idén is, ahogy 2018 óta minden évben a támogatottak közé került, és 4 millió forint adományban részesült.

Hisszük, hogy a gyógyíthatatlan daganatos betegek hospice ellátása olyan közös cél, melyért mindannyian adhatjuk azt, amiben jók vagyunk: mi biztosítjuk az ápoláshoz szükséges szakértelmet, míg támogatóink a működés anyagi feltételeihez járulnak hozzá.

Az ügyvédekből álló „Kollégák” Facebook csoport 5 éve tartó folyamatos támogatásának elismerésére a Budapest Hospice Ház egyik kétszemélyes betegszobája mostantól az ő nevüket viseli, hiszen adománygyűjtésük egy szobánk egész éves fenntartását lehetővé teszi. Ezzel évente közel 30 betegnek és családjának segítenek az élet legnehezebb szakaszában.

Hálásan köszönjük, hogy elkötelezett támogatóinkká váltak, és kiemelten fontosnak tartják a méltóságot megőrző életvégi ápolást. Külön köszönjük dr. Fügedi Szilviának, az adventi adománygyűjtés kezdeményezőjének és szervezőjének, hogy mély együttérzésével és törődésével jótékonyságra buzdítja kollégáit is.