Az Ön 1%-án is múlik!

ADÓ 1% KISOKOS

A Magyar Hospice Alapítvány a kezdetek óta nagy figyelmet fordít a társadalmi szemléletformálásra. Egyik legfontosabb elemünk ebben, hogy az egymásra való odafigyelés, törődés ne álljon meg a szűkebb családi, baráti körünknél, hanem lássunk rá a mindannyiunkat érintő kérdésekre, problémákra. Cselekedjünk, hiszen tudunk!

• Törvényes lehetőség, ami egy forintjába sem kerül!

Magyarországon számtalan civil szervezet munkálkodik azon, hogy a társadalom minél kiegyensúlyozottabban működhessen. Sokszor állami feladatokat vállalnak magukra.
Ehhez képest tavaly 8 milliárd adóforinttól estek el. Ez az az összeg, melyről 2018-ban nem rendelkeztünk. Odafigyelésünk csupán néhány percbe kerül. Személyes felelősségvállalásunk a kulcs. Ajánlja fel 1%-át, és környezete figyelmét is hívja fel ennek fontosságára!

• Ne becsülje le saját segítsége mértékét!

Sokan gondolják, ugyan mit is lehet kezdeni pár ezer forinttal? Valljuk, sok kicsi sokra megy. A Magyar Hospice Alapítvány minden felajánlott adóforintot a betegellátás zavartalan működtetésére használ fel. Néhány összeg a gondoskodás nyelvén:

• 500 Ft felajánlással – hozzájárul egy beteg étkezéséhez az Alapítvány által fenntartott Budapest Hospice Házban
  • 1000 Ft felajánlással – 20 perc szakápolási időt biztosít egy-egy betegünk számára
  • 3000 Ft felajánlással – egy felnőtt beteg otthonápolási vizitjének díját adományozta
  • Határidők, tudnivalók:

2017 óta a NAV minden adózó részére elkészíti a személyi jövedelemadó bevallásának tervezetét. A digitalizáció korát éljük, ez tehát szükséges és fontos előrelépés. Az erről szóló legfontosabb tudnivalókat ITT találja.
Ezzel egy időben ne feledkezzünk meg a társadalmi gondoskodásról, arról a részről, mely az online világban még mindig az emberit képviseli.
Május 20-ig bármikor leadhatja adója 1%-ról szóló rendelkezését a NAV ügyfélszolgálatain,  postai úton, munkáltatójánál, vagy elektronikusan a NAV ügyfélkapuján keresztül.

• Tudatos adományozó:

Számunkra fontos, hogy Ön meggyőződjön róla, felajánlása célba ért és adóforintjait az Alapítvány tevékenységére fordítottuk. Az 1% felajánlásra jogosult szervezetek listáját ITT találja. Minden esetben látogassa meg a kiválasztott szervezet honlapját! A hitelesség, átláthatóság megítélésben segítségére lehet, ha a felületen megtalálja annak éves jelentését, pénzügyi beszámolóját, illetve az előző év 1%-nak felhasználásáról szóló jelentést.
Erősítse meg választását, keresse fel a kedvezményezett közösségi oldalait, kövesse nyomon aktualitásait, eseményeit.

1% 2019 – ÖNÖN IS MÚLIK!
www.egyszazalek.hospicehaz.hu

A kép a Magyar Hospice Alapítvány tulajdonát képezi, felhasználása nem engedélyezett.