Amikor már másban kell segítenünk

Hogyan működik alapítványunk otthoni ellátási formája? Milyen támogatást tudunk biztosítani családtagként szeretteinknek a betegség utolsó fázisában? Hogyan tudjuk méltóvá és szebbé tenni kíséretüket életük utolsó időszakában?

Ezekre a fontos kérdésekre válaszolt a Duna Televízió Almárium című műsorában Radványi Dorottyának Kalló Barbara, alapítványunk otthonápolási koordinátora, aki több mint 20 éve segíti a hozzánk forduló családokat.  Az otthoni hospice gondozás során a betegek az otthonukban részesülhetnek olyan ellátásokban, melyeket egyébként hagyományosan a kórházban kapnának meg (gyógyszerbeállítás, katéterezés, seb és decubitus kezelés, folyadékpótló infúzió, gyógytorna). Munkatársaink a családorvossal szorosan együttműködve térítésmentesen, szakszerű ápolással, a fájdalom és egyéb kínzó tünetek enyhítésével, lelki támogatással segítenek azért, hogy a család az utolsó percekig együtt lehessen. Az otthon nyújtotta biztonsághoz a családok számára térítésmentesen kölcsönözzük a szükséges gyógyászati segédeszközöket is.