Ajándékozzon reményt és törődést – Viseljen nárciszt!

Viselj nárciszt! kampányunk célja idén is az, hogy kifejezzük: nagy szükség van a cselekvő szolidaritásra, az egymás iránti törődésre és az embertársaink felé való odafordulásra.

„Mindenki megérdemli, hogy méltón, fájdalmak nélkül búcsúzhasson.”
(Dobó Kata, színésznő, hospice önkéntes)

A nárcisz évtizedek óta a rák elleni küzdelem és a hospice mozgalom nemzetközi jelképe világszerte. Viselj nárciszt! kampányunk tavaszról tavaszra arra buzdít, hogy vásároljanak és tűzzék ki kabátjukra a dekoratív kis virágot. Egy kitűző megvásárlása is nagy segítség abban, hogy betegellátásunk folyamatos és zökkenőmentes lehessen.

„Vannak ügyek, amiket nem kérdés, hogy támogatni kell!”
(Mautner Zsófi, gasztroblogger)

Az elmúlt években egyre több neves közéleti szereplő állt kampányunk mellé, és többségük régóta elkötelezett támogatóink. Ábel Anita, Barabás Éva, Dobó Kata, Mautner Zsófi, Maráz Zsuzsi, Szentesi Éva, Majoros Péter Majka, Sváby András és Simonyi Balázs velünk együtt viselik a nárciszt, mert hisznek a méltó életvégi ellátás fontosságában.

Minden évben kapcsolódásra buzdítjuk a különböző intézményeket, iskolai- és munkaközösségeket is, de kávézók, pékségek és szépségszalonok is csatlakoznak hozzánk, hogy Nárcisz Pontként általuk is minél több ember megismerhesse a nárcisz szimbolikáját, a hospice ellátás jelentőségét.

„Ahogyan tudok, segítek, nagyon mélyen érint az alapítvány munkája.”
(Barabás Éva, műsorvezető)

Aki neves nagyköveteinkhez, partnereinkhez hasonlóan támogatni szeretné kezdeményezésünket, már egyetlen nárcisz kitűző (1000 Ft) megvásárlásával is nagy segítséget nyújt, hisz adománya 20 értékes ápolási percet ajándékoz egy hospice-betegnek.  A remény sárga virágához hozzájuthat a https://viseljnarciszt.hospicehaz.hu/ oldalon, vagy megtalálhatja Nárcisz Pontjainkon, amelyek listáját szintén weboldalunkról érheti el.

Kampányunk képei Oláh Attila fotós, Dévényi Kathy, Aradi Nóra, Kátai-Pál Edina sminkesek, Csaba Erika stylist segítségével és Koczka mesterfodrász irányításával jöttek létre a Random Shooting Day csapatának támogatásával.

MEGVESZEM A NÁRCISZT