A szabadság tolmácsa – Tizenöten Göncz Árpádról

A Göncz Árpád születésének 100. évfordulója alkalmából Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat tizenöt őt ismerő és tisztelő személyt kért fel, osszák meg, mit jelentett számukra az egykori köztársasági elnök, mit tanultak tőle, és miért tartották egészen kivételes embernek és politikusnak.

Karácsony Gergely, Iványi Gábor, dr. Kiss László, Nádasdy Ádám, Mécs Anna, Szilágyi Lenke, Koncz Zsuzsa mellett többek között dr. Muszbek Katalin, alapítványunk alapító igazgatónője is beszél az elkészült kisfilmben. A néhai köztársasági elnök feleségével, Zsuzsa Asszonnyal együtt részt vett alapítványunk létrehozásában 1991-ben.

„Nekem mint orvosnak és pszichiáternek mindig fontos volt az, hogy a betegek hogy érzik magukat. hogy mennyire lehet az életminőségüket javítani. És ehhez volt egy igazi találkozás Göncz Árpáddal, aki a kilencvenes évek elején elvállalta azt, hogy egy olyan mozgalom mögé áll, ahol az életvégi, minőségi betegellátást lehet segíteni: és ez a hospice mozgalom. Örökké hálás leszek neki és Zsuzsa Asszonynak is, hogy az alapítóink közé tartoznak, és amennyire lehetőségük engedte, mindig támogattak minket.

Jó volt följárni a Vérhalom térre, ott leülni Zsuzsa nénivel egy kávéra, kicsit elbeszélgetni arról, hogy az őáltala támogatott rendszerek hogy működnek, hogy működik az alapítványunk. Olyankor Árpi bácsi bejött, és beintegetett egy kedves mosollyal. Nagyon szívesen és szeretettel emlékszem ezekre az időpontokra.”

Szeretettel ajánljuk a centenárium alkalmából készült, „Nekem Göncz Árpád…” című videót:

Forrás: Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat.