A rák elleni küzdelmet támogatja a Béres

A Béres Alapítvány évek óta óriási felajánlással segíti a daganatos betegeket a február 4-én tartott rákellenes küzdelem világnapja alkalmából. 2022-ben 37 millió forint értékű adományt, azaz 21 ezer üveg Béres Cseppet juttattak el a daganatos betegeket segítő szervezetek felé, köztük a Magyar Hospice Alapítvány felé.

A világnap célja, hogy ráirányítsa a figyelmet a betegségre, és kiemelje a megelőzés, valamint a megfelelő kezelés fontosságát, lehetőségeit. Id. dr. Béres József 1972-ben, 50 évvel ezelőtt alkotta meg a Béres Cseppet, ami jelentősen hozzájárul a daganatos betegségek kiegészítő kezeléséhez, a betegek állapotának, közérzetének javításához.

„Fontos, hogy minden eszközt, minden lehetőséget megragadva, tudatosan és együtt vegyük fel a harcot a betegségekkel szemben. Id. dr. Béres József kutatásait és eredményeit szem előtt tartva, biztosak vagyunk abban, hogy adományunkkal segítséget tudunk nyújtani e súlyos betegségben szenvedőknek” – mondta Béres Klára, az alapítvány vezetője az adomány átadásakor.

A Béres Alapítvány sok-sok évek óta elkötelezett támogatója szervezetünknek, felajánlásukkal a terminális állapotú daganatos betegek hospice-palliatív ellátását, életminőségük megőrzését segítik. Nagylelkű támogatásuknak köszönhetően pedig más hospice gondoskodást nyújtó szervezetek betegellátását is segíteni tudjuk a Cseppek egy részének továbbadásával. A Majosházai Hospice Ház, az egri Markhot Ferenc Oktatókórház Hospice osztálya, a kecskeméti Ölelő Kéz Ápolási és Hospice Alapítvány, a Gondoskodás 2000 Ápolási Szolgálat, a Florance Bt. Otthonápolási Szolgálat, a Pécs-Baranyai Hospice Alapítvány, a Várda-Hospice, az Erzsébet Hospice Otthon és Alapítvány, az OKTIPI Polcz Alaine Hospice-Palliatív osztálya és a Gondoskodás 2003 Bt. Otthonápolási Szolgálat munkatársai is átvették a betegeik számára felajánlott Béres Cseppeket.

A Béres Alapítvány munkájáról IDE kattintva olvashat többet!