beres-csepp-atadas

A Rákellenes Világnap alkalmából segít a Béres

A Rákellenes Világnapot 2000 óta minden évben február 4-én tartják azért, hogy ráirányítsák a figyelmet a daganatos megbetegedésekre és a megelőzés, korai diagnosztizálás és megfelelő kezelés fontosságára, valamint a betegek lelki és testi támogatására.

Az idén 30. évfordulóját ünneplő Béres Alapítvány ehhez az alkalomhoz kapcsolódva minden évben Béres Csepp adománnyal járul hozzá a rákbetegség ellen dolgozó hazai karitatív és egyházi szervezetek tevékenységéhez. 2023. február 7-én, id. dr. Béres József születésének napján Béres Klára, az alapítvány elnöke összesen 107 millió forint értékű Béres Cseppet adott át a támogatott 12 szervezet vezetőjének, köztük Dr. Muszbek Katalinnak, alapítványunk igazgatónőjének.

A Béres Alapítvány hosszú évek óta folyamatosan együttműködik intézményünkkel, és éves rendszerességgel segíti a hospice-betegek ellátását. Köszönjük, hogy elismerik és támogatják az előrehaladott állapotú daganatos betegekért végzett munkánkat!

Gyökereink a Béres Cseppből erednek, érthető, hogy karitatív tevékenységünk középpontjában az emberek egészségének, a betegek gyógyulásának támogatása áll. A mai napon egyrészt a daganatos betegek világnapjára (február 4.) is gondolva, kiemelten figyelünk e súlyos betegségben szenvedőkre, másrészt a mostani járványokkal terhelt időszakban különösen fontosnak tartjuk az idősek és rászorulók segítését. Azok számára, akikhez most eljutnak az adományaink, a napi megélhetés is gyakran problémát jelent, az egészségvédő készítmények megvásárlására a maguk erejéből képtelenek. A Béres-cseppek atyjának születésnapját hogyan is ünnepelhetnénk méltóbb módon? ” – mondta Béres Klára az átadás alkalmával.

Nagylelkű támogatásuknak köszönhetően a felajánlott Béres Cseppekből természetesen idén is juttattunk más, hospice-palliatív ápolást nyújtó intézmények részére: köszönjük a Várda-Hospice, az LMS Empátia, az Erzsébet Hospice Alapítvány, a Majosházai Hospice Ház, a Gondoskodás 2000 Ápolási Szolgálat, a Pécs-Baranyai Hospice Alapítvány, a Gondoskodás 2003 Bt. Otthonápolási Szolgálat, a Szent Rita Otthonápolási és Hospice Szolgálat  és a Florance Bt. Otthonápolási Szolgálat munkatársai, valamint az OKTIPI Polcz Alaine Hospice-Palliatív osztálya nevében is az adományt.

A Béres Alapítvány munkájáról IDE kattintva olvashat többet!

(Fotó: Vadnai Szabolcs/Béres/Magyar Hospice Alapítvány.)