„A mulandóság a mindennapjaink része”

„Az élet végéről való elmélkedés magával hoz olyan kérdéseket is, mint például hogy sikerült-e valami maradandót alkotnom, milyen emlékeket őriznek meg velem kapcsolatban a szeretteim. Sikerült-e valamiben, valakiben nyomot hagynom, mennyire éltem értelmes életet.”

A Life&Body online magazin hasábjain Kanjo Nadát, alapítványunk pszichológusát kérték meg, hogy meséljen a hospice ápolásban részesülő betegekkel és hozzátartozóikkal való munkájáról, az életvégi időszak megélésével kapcsolatos tapasztalatairól, de értékes és ösztönző gondolatai olvashatók olyan kérdésekkel kapcsolatban is, mint hogy miért érdemes aktívan foglalkoznunk a halálhoz való viszonyunkon, és ennek milyen erőteljes hatása lehet életünkre és életünk végére.

Elolvasom

Fotó: Fóti Péter.