A méltóság hangja – jubileumi nagykoncert

Ősbemutató, kivételes zongoraművészek és egy páratlan ütőegyüttes – mindez a Magyar Hospice Alapítvány 30. születésnapja alkalmából rendezett jubileumi nagykoncerten. 2022. február 16-án Ránki Dezső és Klukon Edit, Presser Gábor és Szakcsi Lakatos Béla, valamint az Amadinda Ütőegyüttes lép fel, hogy méltón ünnepeljük alapítványunk fennállásának 30. évfordulóját. Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy jubileumi évünk fővédnöke Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége.

A koncert első felében Ránki Dezső és Klukon Edit előadásában hallhatjuk a klasszikus kétzongorás és négykezes zeneirodalom gyöngyszemeit. Tolmácsolásukban felhangzik Dukay Barnabás az alapítvány felkérésére írt ünnepi kompozíciója. A második részben Presser Gábor, Szakcsi Lakatos Béla és az Amadinda Ütőegyüttes – Bojtos Károly, Holló Aurél, Rácz Zoltán és Váczi Zoltán – gondoskodik a felejthetetlen hangulatról.

Az est kiemelt része a „hangárverés”: Presser Gábor konferálása és buzdítása mellett lehetőség nyílik licitálni zenei hangokra. A legmagasabb adományt kínálók kijelölhetnek egy-egy hangot, amelyekre építve Presser Gábor és Szakcsi Lakatos Béla közreműködésével – ott és akkor – egy új alkotás születik. Az improvizációt a hangokat kiválasztó és „megvásárló” nézők digitalizált formában hazavihetik.

A művészek fellépésükkel, a közönség pedig a jegyek megvásárlásával támogatják a Magyar Hospice Alapítványt.

Jegyek kaphatók: a jegy.hu oldalán IDE kattintva, a Jegymester oldalán IDE kattintva, valamint a Zeneakadémia jegypénztárában és az Interticket jegyirodai hálózatán keresztül. További részleteket talál a Facebook eseménynél.

MEGVESZEM A JEGYET

Ünnepeljen velünk, szeretettel várjuk Önt és kedves barátait!