A lelki terheket is megsokszorozza az otthonápolás járványhelyzetben

A koronavírus-járvány még nehezebb helyzetbe hozta azokat, akik otthon ápolják szeretett hozzátartozójukat. Biró Eszter, alapítványunk pszichológusa a hozzátartozók nehézségeiről beszélt nemrég a Nők Lapja Café újságírójával.

A sokak számára új, szorongást keltő helyzetben úgy tűnhet, támaszt és segítséget nehezebb találni. Fontos azonban a terhek megosztása, a nyílt kommunikáció és a technológia adta lehetőségek kihasználása. Hiszen minden érintett számára könnyebb, ha nem egyedül birkózik meg a feladatokkal és érzéseivel.

ELOLVASOM

• Alapítványunk online/telefonos pszichológiai szolgálatáról (daganatos vagy koronavírusos betegeknek és hozzátartozóiknak) ITT ismerheti meg a részleteket.
  • Alapítványunk otthoni ápolást segítő oktatóvideóit IDE kattintva találja meg.
  • 6 + 1 fontos üzenetünk, tanácsunk a krónikus betegséggel élőknek és szeretteinknek ITT olvasható.
A kép a Magyar Hospice Alapítvány tulajdonát képezi, felhasználása nem engedélyezett.