„A hospice az élettel egyenlő”

„A hospice az élettel egyenlő, egy életszakasszal, és ami még abba belefér, az férjen bele. Mi ebben segítjük a betegeket és hozzátartozóikat.”

Demeter Katalin, alapítványunk ápolási igazgatója a Népszava Online újságírójának mesélt a hospice ellátás és szervezetünk céljairól, munkájáról, melyet 1991 óta térítésmentesen biztosítunk a gyógyíthatatlan daganatos betegséggel érintett családok számára.

„Nagyon megható pillanatokat élünk meg. Fiatal betegünket, Csillát, az osztálytársai is felköszöntötték születésnapja alkalmából: tágas kertünket lampionokkal díszítették, Csilla pedig – mozgatható ágyunk segítségével – velük együtt ült és énekelt a tölgyfa alatt. Gondoskodásunknak köszönhetően olyan sokat változott az étvágya, a mobilitása és a kedélyállapota, hogy visszatérhetett a családjához, együtt ünnepelték a karácsonyt. Éva nemrégiben érkezett, nagy fájdalmak közepette, szinte haldokló állapotban vettük fel, de enyhítettük a súlyos tüneteit, még most is velünk van, értékes időt tölt szeretteivel napfényes teraszunkon.”

Elolvasom az interjút

Ha Ön is szeretne hozzájárulni ahhoz, hogy betegeink életének vége is szép, nyugodt és fájdalommentes lehssen, kérjük, segítse munkánkat adója 1%-ának felajánlásával! Ez az egyszerű támogatási lehetőség Önnek csak pár percébe kerül, ám betegeink ellátásához a legkisebb összeg is nagy segítséget jelent. Köszönjük!

Adószámunk: 19663258-1-41

Az 1% felajánláshoz információ és letölthető nyitlatkozat: