A gyermek is látja, ha nagyon nagy a baj

Dr. Gergely Anita aneszteziológus és intenzív terápiás szakorvos alapítványunk „Fogd a kezem!” gyermekhospice otthonápolási programjának orvosa, illetve a Bethesda Gyermekkórház palliatív ellátásért felelős főorvosa, a kórház SMA munkacsoportjának és otthoni lélegeztetési munkacsoportjának vezetője. Rendkívüli elhivatottságával, tapasztaltságával és érzékenységével már rengeteg család biztos támasza volt mind a gyógyíthatatlan beteg gyermekek életvégi ellátásában, mind a súlyos, krónikus beteg, folyamatos ápolást igénylő gyermekek kezelésében. Az alábbi interjúban mesél hivatásáról, a családok megküzdési módjairól, az utolsó időszak kommunikációs nehézségeiről. Köszönjük a HáziPatika.com-nak!

(Fotó: Fülöp Máté)