Alapítványunk Prima Primissima elismerésben részesült!

2003 óta minden év decemberének első péntekén adják át a Prima Primissima-díjakat, a magyar kultúra támogatásának és elismerésének céljával. Idén a Prima Primissima Alapítvány a koronavírus-járvány miatt életben lévő intézkedésekkel összhangban és a társadalmi felelősségvállalás jegyében nem szervezte meg klasszikus formájában a díjátadó gálát, mégis talált módot arra, hogy támogassa a társadalmi munkát végzők tevékenységét.

Egy új, alternatív elismerési rendszert és módszert alakítottak ki, így a kritérium szerint „az elismerést olyan szervezetek kaphatják meg, amelyek a ”kulturális-, művészeti- és tudományfejlődés” kategóriáinak megfeleltethetőek, illetve bármilyen „iskola, műhely, közösség”, amelyeknek az Alapítvány közhasznú területeivel és tevékenységeivel kapcsolatban van kimagasló teljesítménye, és amelyek a járvány miatt különösen nehéz helyzetbe kerültek bevételük jelentős csökkenése, vagy kiadásuk jelentős növekedése miatt.”

2020-ban így végül 10 szervezetet részesítettek elismerésben és egyenként 20 millió forint támogatásban. Óriási örömmel és hálával számolunk be arról, hogy a 200 jelölt szervezet közül alapítványunk is a díjazottak közé került.

A Prima Primissima küldetése, hogy példaképeket állítson a társadalom elé: azokat a kiválóságokat, akiknek teljesítménye, emberi tartása, értékrendje követendő lehet mindannyiunk számára. Alapítványunk minden munkatársa és segítője számára igazi elismerést és megtiszteltetést jelent, hogy a Prima Primissima munkánkat érdemesnek, tevékenységünket támogatásra méltónak találta!

Az elismeréseket Balogh Gabriella, a Prima Primissima Alapítvány kuratóriumi tagja adta át a kiválasztott szervezetek képviselőinek, online videókonferencia keretében 2020. december 4-én, pénteken.

„A rendkívüli helyzet rendkívüli reakciókat kíván. Az idei Prima Primissima Gálát nem tudjuk megtartani, ezért a megszokott Prima és Prima Primissima díjakat sem tudjuk kiosztani. Az élet ugyanakkor nem áll meg, mi pedig idén a rendelkezésünkre álló erőforrásokat olyan szervezetek támogatására használjuk fel, amelyek a járványhelyzetben különösen nehéz helyzetbe kerültek, miközben célcsoportjaik segítésére nagyobb szükség van, mint korábban bármikor.”  – mondta el Balogh Gabriella az eseményen.

2020-ban az alábbi szervezetek kapták az elismerést (ABC sorrendben):

1. Autizmus Alapítvány
2. Az Értelmi Fogyatékosok Fejlődését Szolgáló Magyar Down Alapítvány